Op. Dr. Muhammet KESKİN Medline Konya Hastanesi'nde.
Ana Sayfa    Kliniğimiz    Resim Talep    İletişim   

 

GSM: +90 506 358 40 70

 Op. Dr. Muhammet KESKİN

Sosyal    Sorularınız    Videolar    Muayene    Online Randevu     

 

 

 

 

 

 
  » Merak Edilenler

- İple Kepçe Kulak Ameliyatı

- Lazer İle Burun Ameliyatı

 
  »  En İyi Hekim
Opr.Dr. Muhammet Keskin
 
  » Site İstatistikleri
 Toplam (Çoğul):   234128
 Online:  
  Tekil:  
  Ses Teli Kitlelerinin Alınması

           Ses kısıklığı sebeplerinden bir tanesi de ses telindeki kitlelerdir. Bunların çoğunluğu da iyi huylu ses teli kitlelerine bağlıdır. Genellikle sesin kötü kullanımına bağlı oluşsa da hiç sebepsiz de oluşabilir. Sesin kötü kullanımına bağlı oluşan ses teli nodülleri ses terapisiyle düzelmektedir ancak polipler ve diğer patolojiler genellikle cerrahi operasyon gerektirir.

 

Nefes Alma Esnasında Ses Tellerinin Duruşu
Konuşurken Ses Tellerinin Duruşu
Sağ Ses Telinde İçinde Kanama Olan Polip
Sol Ses Telinde İçinde Kanama Olan Polip

          Operasyon önce bir takım testlerle hastanın genel anesteziye uygunluğu araştırılır ve herhangi bir sorun yoksa operasyon yapılır. Operasyonlar genelde genel anestezi altında ağız içinden gırtlağa girilerek yapılır. Operasyonun süresi 10-15 dakika kadardır. Alınan parça patolojik inceleme yapılmak üzere laboratuvara gönderilir. Hasta operasyonda 4 saat sonra eğer kendisini iyi hissediyorsa taburcu edilebilir ve ertesi gün işbaşı yapabilir. Ameliyattan sonra 15-20 gün ses istirahatı yapmak gerekiyor çünkü ses telinden alınan parçanın yerinde oluşan ödem ve yaranın iyileşmesi ses telinin fazla kullanılmamasına bağlıdır. Çok soğuk, sıcak, acı, ekşi yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalı.
 
 UZMAN DOKTORA SORU SORUNAna Sayfa    Kliniğimiz    Resim Talep    İletişim   
 Copyright 2011 | Tüm Hakkı Saklıdır. Yasal Uyarı: Bu web site ziyaretçilerini bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. İçerdiği bilgiler site sahibine aittir ve tüm hakkı saklıdır. Site içindeki bilgiler teşhis, tedavi ve reçete bilgisi niteliği taşımaz. Web site içindeki bilgilerin doğruluğu çaba harcanmasına karşın garanti edilmez. Her bilginin doğruluğunu ve uygulanma şeklini muayene olunan doktora sormak ziyaretçinin kendi sorumluluğundadır. Web site içindeki bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve yanlış uygulanmasından kaynaklanabilecek zararlardan site ve site sahibi sorumlu tutulamaz. Site ziyaretçileri bu uyarıları peşinen kabul etmiş sayılırlar.